Rozciągnięty łańcuch reduktora

ODPOWIEDZ
Mateusz

Rozciągnięty łańcuch reduktora

Post autor: Mateusz »

Witam.
Drugi raz usłyszałem zgrzyt z okolicy skrzyni/reduktora przy dużym obciążeniu (wyciągałem zakopany samochód), mam rację myśląc, że to wina rozciągniętego łańcucha w reduktorze?
Jeśli tak, mam kilka pytań:
1.Mogę jeździć póki nie sprawia większych problemów czy konieczna jest natychmiastowa wymiana? (Co jakiś czas pracuje pod znacznym obciążeniem, więc problem będzie się powtarzał)
2.Co wymieniać? Chciałbym zrobić raz a dobrze, oczywiście w granicach rozsądku. Jak wygląda procedura wymiany, potrzeba jakiś wyjątkowo specjalistycznych narzędzi?

Z góry dziękuję za ew pomoc.
Pozdrawiam, Mateusz.
Awatar użytkownika
ganc

Re: Rozciągnięty łańcuch reduktora

Post autor: ganc »

mam rację myśląc, że to wina rozciągniętego łańcucha w reduktorze?
Tak.

1.Mogę jeździć póki nie sprawia większych problemów czy konieczna jest natychmiastowa wymiana? (Co jakiś czas pracuje pod znacznym obciążeniem, więc problem będzie się powtarzał)
Wymień bo inne bebechy (łożyska) dostają w kość.

2.Co wymieniać? Jeśli nie wyje to sam łańcuch Chciałbym zrobić raz a dobrze, oczywiście w granicach rozsądku. Jak wygląda procedura wymiany, potrzeba jakiś wyjątkowo specjalistycznych narzędzi?
Jeśli wyje to warto zdobyć zestaw naprawczy z łożyskami, w innym wypadku łańcuch powinien wystarczyć.
https://m.youtube.com/watch?v=XJSTzxvCjS0
Mateusz

Re: Rozciągnięty łańcuch reduktora

Post autor: Mateusz »

Ganc, dzięki za pomoc. Wymiana wyglada na prostą sprawę, zrobię to w najbliższym czasie.
ODPOWIEDZ