Tylny most,róznica 2.5TDI a 4.6

Taperson

Re: Tylny most,róznica 2.5TDI a 4.6

Post autor: Taperson »

owszem generlanie tak ale pojawily sie plotki ze pod koniec produkcji wsadzali juz 4 satelity. dlatego te watpliwosci
Obrazek
Awatar użytkownika
ganc

Post autor: ganc »

Wygląda na to, że 4pin diff występował tylko w 4,6 i tylko z tyłu. Taki wynik odnalazłem w ramach "oceny organoleptycznej" na jednym z brytyjskich forów. Jeden z właścicieli 4,6 z 2001 potwierdził, że jego niegrzebany wcześniej kurnik miał z przodu 2pin. Mój 4,6 z 2000 też ma z przodu 2pin (mam TC na obu osiach). Wszystkie zdjęcia 4pin diff-ów jakie znalazłem w sieci pokazują tylny diff (kierunek zębów) - ani śladu przedniego czterosatelitowca. Nie odnalazłem postów ludzi, którzy by naocznie potwierdzili, że mają w 4,0 lub w 2,5 4pina z tyłu (z przodu w oryginale nie występował w żadnej z wersji silnikowej - no chyba/może w overfinch).
Awatar użytkownika
ganc

Tak dla potomnych - wczoraj wymontowałem tylny dyfer z 4,6 z 98 roku. Miał tam cztery satelity.
Awatar użytkownika
andrzejM

Post autor: andrzejM »

Mam taki wyjęty z 4,6 95 i będę go pakował do swojego na przód.
Awatar użytkownika
ganc

AndrzejM - widziałem w jednym z Twoich postów, że planujesz w tym 4pin podmienić koło talerzowe i atak z wcześniej wyjętego przodu. Ja wmontowałem dyfer bez tych zmian, by nie ryzykować potencjalnym "wyciem" dyfra w przypadku nieprecyzyjnej regulacji luzu. Jestem zadowolony z rezultatu (nie wyje) a obniżenie poziomu smarowania zamierzam skompensować dodatkiem MoS2 (choć w RRC przedni i tylny dyfer miały ten sam kierunek zębów bez większego wpływu na trwałość).
Awatar użytkownika
andrzejM

Post autor: andrzejM »

Dawca wymagał interwencji, wył jak autobus MPK z lat 80 :-)
Po rozebraniu okazało się, że łożyska hmm, no ten teges
Tak więc robię mix tylnego dyfra z przednią główką, ale za jakieś 2 tygodnie, bo obecnie se chyba zioberko zspusłem i ani myślę dźwigać tego złomu.
A pisałem w ramach potwierdzenia:
4,6 l, tył, 1995, 4-pin
ODPOWIEDZ