Wymiana krzyzaka wskazówki i pytania

Awatar użytkownika
V12
moderator
moderator
Kontakt:

Re: Wymiana krzyzaka wskazówki i pytania

Post autor: V12 »

Pasuje U110 od Transita, ale żyje bardzo krótko (łożyskowanie za słabe). Generalnie nie warto inwestować w inne niż OEM z GKN-a.
Wszystkie nowe części Land Rover, Range Rover https://sklep.v12.com.pl tel. 506 11 22 04
Taperson

Post autor: Taperson »

V12 pisze:Pasuje U110 od Transita, ale żyje bardzo krótko (łożyskowanie za słabe). Generalnie nie warto inwestować w inne niż OEM z GKN-a.
generalnie tylko o takim myslalem a nawet o tym GKN z jakims nr bo podobno lepsiejszy jest
Obrazek
Awatar użytkownika
tomi

Post autor: tomi »

czy ktoś wie o ile ząbków na wieloklinie mają być przestawione krzyżaki względem siebie w przednim wale. ?
Taperson

Post autor: Taperson »

tomi pisze:czy ktoś wie o ile ząbków na wieloklinie mają być przestawione krzyżaki względem siebie w przednim wale. ?
sa oznaczenia jak maja byc koncówka wzgledem walu
takie zólte kropki sa
przynajmniej powinny byc
Obrazek
Awatar użytkownika
ganc

Post autor: ganc »

Przedni wał (przynajmniej u mnie tak jest) jestem w stanie złożyć tylko w jeden możliwy sposób (jeden z frezów jest szerszy i pasuje tylko do jednego szerszego rowka). U Ciebie można złożyć na różne sposoby?
Awatar użytkownika
tomi

tak teraz jest złożony jak w książce pisze czyli prawidłowo ale dla ogółu . RR ma inaczej czyli nie standardowo ! ma przestawiony i dlatego nie wpada w wibracje . Mój wpada w wibracje :(
Awatar użytkownika
ganc

Post autor: ganc »

W p38 wałek zdawczy reduktora nie jest równoległy do wałka odbiorczego przedniego mech. różnicowego. By system był homokinetyczny, wał przedni nie jest składany "na wprost". Jarzma wału są przesunięte względem siebie o obliczoną wartość kątową tak, by zredukować owy brak równoległości. Książka, którą przywołujesz zakłada, że oba wałki są do siebie równoległe (co nie dotyczy p38) i kompletnie pomija przypadki szczególne (jednym z nich jest przypadek p38). Wał w standardzie p38 nie może być złożony "na wprost" gdyż będzie to powodować poważne wibracje układu.
Awatar użytkownika
tomi

ganc pisze:W p38 wałek zdawczy reduktora nie jest równoległy do wałka odbiorczego przedniego mech. różnicowego. By system był homokinetyczny, wał przedni nie jest składany "na wprost". Jarzma wału są przesunięte względem siebie o obliczoną wartość kątową tak, by zredukować owy brak równoległości. Książka, którą przywołujesz zakłada, że oba wałki są do siebie równoległe (co nie dotyczy p38) i kompletnie pomija przypadki szczególne (jednym z nich jest przypadek p38). Wał w standardzie p38 nie może być złożony "na wprost" gdyż będzie to powodować poważne wibracje układu.
no właśnie to wszystko wiem :)
nie wiem o ile ma być przestawiony ?
proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Gaspar

Post autor: Gaspar »

ganc pisze:W p38 wałek zdawczy reduktora nie jest równoległy do wałka odbiorczego przedniego mech.
różnicowego.
Zrozumiałem.
ganc pisze:By system był homokinetyczny, wał przedni nie jest składany "na wprost".
System homokinetyczny???
Nie znam człowieka?!?
ganc pisze:Jarzma wału są przesunięte względem siebie o obliczoną wartość kątową tak, by zredukować owy brak równoległości.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo!?!?
ganc pisze:Książka, którą przywołujesz zakłada, że oba wałki są do siebie równoległe (co nie dotyczy p38) i kompletnie pomija przypadki szczególne (jednym z nich jest przypadek p38). Wał w standardzie p38 nie może być złożony "na wprost" gdyż będzie to powodować poważne wibracje układu.
Wszystko bardzo ciekawe i pierwszy piszę się na wykłady o homokinetyce.
ganc, bardzo ciekawy post, bo dopiero teraz zachodzę w głowę jak ja wymieniłem krzyżak nie przestrzegając tych zasad i złożyłem wszystko tak że do dzisiaj nic nie wibruje.Pojęcia zielonego nie miałem że aż tak trzeba na to wszystko uważać :mrgreen:(wszystko muszę zwalić na przypadek).
P38 2,5 DSE '97
Chrysler Grand Voyager 3,3 AWD '95
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 '07
www.nightdrivers.pl
Awatar użytkownika
tomi

jeśli wymieniłeś krzyżak nie wysuwając wieloklinu nie bedzie wibrowało jak złożysz na równo to bedzie wibrowało od ok 80km/h bardzo
ODPOWIEDZ